LED Knipperlichten ...
 
Meldingen
Alles wissen

LED Knipperlichten Honda Rebel

8 Berichten
2 Gebruikers
0 Reactions
131 Bekeken
(@honda-cb-650z)
Berichten: 51
Trusted Member
Topic starter
 

Beste motorliefhebbers,

Wie kan ons helpen? Mijn zoon en ik hebben LED knipperlichten geplaatst (voor en achter) maar knipperen niet!
Bij de motorzaak geweest en deze adviseerde een andere relais en het plaatsen van diodes.

Dit hebben wij gedaan maar nog steeds willen de lichten niet knipperen? Ze branden wel afzonderlijk van elkaar, links-rechts.

Wie weet wat er verder aan de hand zou kunnen zijn of eventueel de oplossing?

Kortom: nieuw relais geplaatst, massa nagekeken, na motor starten werkt de verlichting nog steeds niet, alles doorgemeten etc.

Bij voorbaat alvast mijn dank!!! 🙁

 
Geplaatst : 28 februari 2015 20:10
(@kawasjakie)
Berichten: 2119
Noble Member
 

De originele knipperrelais van gloeilampen(meestal 2x 21W) schakelen op vermogen. Hoe minder vermogen, des te sneller gaat hij knipperen. Als er dus 2 x21W geschakeld is zal hij netjes knipperen, bij Led verlichting die heel weinig vermogen vragen zal het relais helemaal niet meer knipperen(of héél snel), maar de Led's gewoon laten branden. Dit is te ondervangen door parallel aan de Led's een weerstand te plaatsen die zoveel vermogen vraagt dat het relais weer gaat knipperen. Meestal zijn die weerstanden bij te bestellen bij de led-knipperlichten, diodes is grote flauwe kul...

Benodigde weerstand is:(eentje voor links én eentje voor rechts)
P=UxI
±40W=14VxI
I=2.8A

U=IxR
14V=2.8AxR
R= ±5ohm
Maar let wel op, deze weerstanden moet 40W opnemen, dus dat worden stevige jongens!

 
Geplaatst : 28 februari 2015 20:50
(@honda-cb-650z)
Berichten: 51
Trusted Member
Topic starter
 

Goedenavond,

Bij de motorzaak weerstanden gekocht. Echter het probleem blijft zich voordoen.
Op elke lamp een weerstand. Lampen blijven branden maar knipperen niet.

Ik stuur wat foto's in de hoop dat het probleem zichtbaar wordt?

Wellicht doen we iets gigantisch verkeerd?

Alvast mijn dank!

Met vr. gr.
F vd Weg

 
Geplaatst : 11 maart 2015 19:30
(@honda-cb-650z)
Berichten: 51
Trusted Member
Topic starter
 

Nog een enkele foto

 
Geplaatst : 11 maart 2015 19:32
(@kawasjakie)
Berichten: 2119
Noble Member
 

als ik het goed zie is dat één behuizing met twee weerstanden erin? dan zou je voor één weerstand een zwarte en een rode draad moeten nemen.
Op één van de foto's meen ik te zien dat je twee rode en twee zwarte als setje genomen hebt, klopt dat?

 
Geplaatst : 11 maart 2015 22:36
(@honda-cb-650z)
Berichten: 51
Trusted Member
Topic starter
 

Uw waarneming klop! Maar begrijpen we het dan ook goed dat de weerstanden die wij gebruiken twee weerstanden in 'één zijn?
Zodat per knipperlicht geen een maar twee weerstanden zijn aangesloten? Lichten branden wel maar:...knipperen dus niet!

Alvast onze dank!

 
Geplaatst : 12 maart 2015 21:12
(@kawasjakie)
Berichten: 2119
Noble Member
 

ja, en ik denk dat je voor de richtaanwijzers links een zwarte met de bijbehorende rode draad nodig hebt, en voor de andere kant ook een zwarte en een rode.
Heb je geen multimeter in de buurt? dan zou je een setje draadjes kunnen opzoeken door die draden die ongeveer 5 ohm weerstand geven bij elkaar te pakken.

 
Geplaatst : 12 maart 2015 21:45
(@honda-cb-650z)
Berichten: 51
Trusted Member
Topic starter
 

Goedenavond,

Vandaag de gehele dag zitten klussen, probleem is opgelost! Daarvoor onze hartelijke dank!
(fijn van zo'n forum waar ons inziens deskundigheid onder de leden bevindt)

Echter de volgende vraag: bij het rijden van de Honda Rebel wil deze nog wel eens af slaan
als men moet stoppen of terugschakelt??? Oorzaak???

Alvast onze dank!!!

 
Geplaatst : 15 maart 2015 21:14
Deel: